حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

خرید انواع لمینت متحرک دندان با بهترین قیمت (تکی و عمده )

فهرست مطالب

نوار چسب سفید کننده دندان


یکی از عوامل موثر در افزایش دوام و ماندگاری لباس ژیمناستیک دخترانه و پسرانه، شستشو به روش صحیح و رعایت نکات مراقبتی است. اگر لباس از کیفیت کافی برخوردار باشد و به روش صحیحی از آن مراقبت شود، تا مدت‌های زیادی می‌توان از آن استفاده کرد.

شستشوی لباس ژیمناستیک چه تفاوتی با بقیه لباس‌ها دارد؟

لباس‌هایی که در طول روز بیشترین استفاده را از آنها داریم، هنگام شستشو، معمولا به حساسیت بالایی نیاز ندارند. چرا که جنس آنها بیشتر از پنبه، کتان، جین و… است. این پارچه‌ها تقریبا با هر شرایطی سازگاری دارند. اما لباس ژیمناستیک دخترانه و پسرانه به خاطر استفاده از پارچه مخصوص این رشته ورزشی، نیاز به رعایت مجموعه‌ای از نکات هنگام شستشو دارند.

7 نکته ضروری برای مراقبت از لباس ژیمناستیک دخترانه و پسرانه - خبرخوان تی شین

نکات مهم در شستشوی لباس ژیمناستیک دخترانه و پسرانه

مواردی که برای شستشوی لباس ژیمناستیک دخترانه و پسرانه باید درنظر داشته باشید، عبارتند از:

  • شستشوی دستی و بدون استفاده از ماشین لباسشویی
  • شستشو بدون استفاده از مایع سفیدکننده
  • شستشو بدون استفاده از مایع نرم‌کننده
  • عدم اتوکشی با دمای بالا
  • شستشو به صورت مجزا از لباس‌های رنگی
  • شستشو با آب سرد
  • عدم قرار دادن لباس در معرض نور آفتاب به مدت طولانی

 

 

7 نکته ضروری برای مراقبت از لباس ژیمناستیک دخترانه و پسرانه - خبرخوان تی شین

مایع سفیدکننده چه ضرری برای لباس ژیمناستیک دارد؟

لباس ژیمناستیک دخترانه و پسرانه در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شود. طراحی و دوخت این لباس‌ها معمولا به دو شکل است. یا لباس از ترکیب چند تکه پارچه از رنگ‌های مختلف تشکیل شده است، و یا پارچه، یک تکه می‌باشد و طرح از طریق چاپ بر روی آن انتقال یافته است.

در صورت استفاده از مایع سفیدکننده، طرحی که با چاپ، روی لباس ایجاد شده، آسیب می‌بیند. این آسیب می‌تواند شامل رنگ پریدگی، ظهور لکه و… باشد.

چرا نباید از مایع نرم‌کننده برای شستن مایو ژیمناستیک استفاده کرد؟

مایع نرم‌کننده بخاطر مواد شیمیایی موجود در آن، ممکن است به بافت پارچه آسیب بزند. از آنجایی که لباس ژیمناستیک بارها و بارها مورد شستشو قرار می‌گیرد، استفاده از نرم‌کننده برای آن، چندان روش مناسبی نیست.

اگر با گذشت زمان نگران زبر شدن پارچه هستید، بهتر است بدانید که شستن با آب ولرم و سرد، از زبر شدن لباس جلوگیری می‌کند. چرا که زبر شدن پارچه، زمانی اتفاق می‌افتد که تاروپود آن در اثر دمای بالای آب، آسیب ببیند.

 

7 نکته ضروری برای مراقبت از لباس ژیمناستیک دخترانه و پسرانه - خبرخوان تی شین

اهمیت شستن لباس ژیمناستیک دخترانه و پسرانه به روش دستی

امروزه همه ما، برای شستن همه لباس‌ها از کوچک تا بزرگ از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنیم. اما دانستن این مورد ضروری است که همه‌ لباس‌ها به ماشین لباسشویی نیاز ندارند. برای جلوگیری از انتشار میکروب‌ها و بروز بیماری، پس از هربار تمرین، لباس ژیمناستیک را با استفاده از دست به آرامی بشویید.

در روش دستی، پودر یا مایع لباسشویی کمتری با لباس تماس پیدا می‌کند که به حفظ ثبات بافتی آن کمک می‌کند. به علاوه لباس به جای آنکه در معرض چرخش و فشار ماشین لباسشویی قرار بگیرد، به آرامی با دست شسته می‌شود. و درنهایت با روش دستی، لباس در تماس با دیگر لباس‌ها نیست و دیگر احتمال رنگ‌گیری آن از بقیه لباس‌ها وجود ندارد.

7 نکته ضروری برای مراقبت از لباس ژیمناستیک دخترانه و پسرانه - خبرخوان تی شین

اتوکشی روی لباس ژیمناستیک دخترانه و پسرانه ممنوع!

لباس ژیمناستیک پسرانه و دخترانه، اصلا به اتوکشی نیاز ندارد. اغلب پارچه‌های ورزشی، ضد چروک هستند. پارچه‌ای که در تولیدی لباس ژیمناستیک نماتن استفاده می‌شود، فلامنت فول لاکراست که کاملا ضد چروک می‌باشد. به همین خاطر پس از شستشو اصلا نیازی به اتوکشی ندارد.

اتو کردن لباس ژیمناستیک دخترانه و پسرانه باعث تخریب تاروپود پارچه می‌شود. پارچه این لباس‌ها غالبا از نخ‌های فلامنت و لاکرا بافته شده است. کشسانی ذاتی این نخ‌ها در اثر دمای بالا، آسیب دیده و لباس به مرور، خاصیت کشسانی خود را از دست می‌دهد.

 

عدم شستن لباس‌ ژیمناستیک با دیگر لباس‌های رنگی

بهترین راه مراقبت از رنگ لباس‌ها هنگام شستشو، تفکیک آنهاست، به ویژه اگر لباس ژیمناستیک زمینه سفید باشد. اگر زمینه لباس ژیمناستیک، سفید یا به طور کلی رنگ روشن باشد، دقت کنید که هنگام شستشو و یا حتی نگهداری، آن را از لباس‌های رنگی دور نگه دارید.

7 نکته ضروری برای مراقبت از لباس ژیمناستیک دخترانه و پسرانه - خبرخوان تی شین

شستشو با آب سرد

اگر روی لباس ژیمناستیک دخترانه یا پسرانه، لوگوی برند یا باشگاه به صورت برجسته حک شده باشد، باید حتما آن را با آب سرد بشویید. چرا که آب خیلی گرم ممکن است سبب کنده شدن لوگو شود. به همین خاطر برای مراقبت از لوگوی لباس، بهتر است همواره آن را با آب سرد بشویید.

البته در تولیدی لباس ژیمناستیک نماتن، اغلب لوگوی باشگاه به عنوان بخشی از طراحی لباس بر روی آن درج می‌گردد. به همین خاطر ماندگاری دائمی دارد و به هیچ عنوان از بین نمی‌رود، حتی اگر لباس با آب داغ شسته شود.

اما توصیه می‌شود بخاطر محافظت از تاروپود پارچه، لباس ژیمناستیک دخترانه و پسرانه با آب سرد یا ولرم شسته شود.

عدم قرار دادن لباس در معرض نور آفتاب به مدت طولانی

اگر از آن دسته افرادی هستید که لباس‌های خود را با کمک نور آفتاب خشک می‌کنند باید بدانید که این روش یکی از بهترین‌ روش‌هاست. زیرا هم نیازی به مصرف انرژی برق ندارد و همچنین نور آفتاب یک آنتی باکتریال قوی است. اما باید توجه داشته باشید که لباس‌های ورزشی به ویژه لباس ژیمناستیک نباید به مدت طولانی در معرض نور آفتاب قرار گیرند.

همانطور که قبلا گفتیم در تولیدی لباس ژیمناستیک، طیف رنگی وسیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. رنگ‌های تیره مانند مشکی و سرمه‌ای طرفداران زیادی دارند. لباس ژیمناستیک دخترانه و لباس ژیمناستیک پسرانه در طیف رنگی تیره، محبوب‌تر از سایر رنگ‌هاست. اما این لباس‌ها به مراقبت ویژه‌ای نیاز دارند. نور آفتاب در طولانی مدت می‌تواند از درخشندگی رنگ مایو ژیمناستیک بکاهد و حالتی مانند رنگ پریدگی در آن ایجاد کند. به همین خاطر توصیه می‌شود به محض خشک شدن لباس، آن را از زیر نور آفتاب بردارید.

 

7 نکته ضروری برای مراقبت از لباس ژیمناستیک دخترانه و پسرانه - خبرخوان تی شین

 

باتوجه به ضرورت مدیریت هزینه‌ها در زندگی امروز، می‌توانیم با استفاده از اصول مراقبتی این مقاله، عمر مایو ژیمناستیک خود را تا حد زیادی افزایش دهیم. اما همان اندازه که توجه به اصول مراقبتی لازم است، کیفیت لباس ژیمناستیک دخترانه و پسرانه نیز تاثیر زیادی در ماندگاری و دوام آن دارد. به همین خاطر قبل از هرچیز، باید از بین تنوع موجود، به کیفیت پارچه، چاپ، دوخت و… توجه لازم را داشته باشید. در صورتی که انتخاب صحیحی داشته باشید، می‌توانید تا مدت زیادی از محصول استفاده کنید و با مراقبت صحیح از آن، همواره احساس رضایت داشته باشید.

نوشته 7 نکته ضروری برای مراقبت از لباس ژیمناستیک دخترانه و پسرانه اولین بار در پوشاک ورزشی نماتن. پدیدار شد.لینک منبع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
ورود / عضویت
یک کد تأیید به شماره همراه شما پیامک خواهد شد
ارسال مجدد رمز عبور یکبار مصرف(00:60)